Spectacol total în Champions League. Cum s-a terminat șocul serii Bayern Munchen - Barcelona

Miercuri, 14 Septembrie 2022, ora 00:01
11423 citiri
Bayern Munchen - Barcelona. Foto: Facebook / FC Bayern Munchen

Echipa germană Bayern Munchen a întrecut marţi seara, acasă, formaţia FC Barcelona, scor 2-0. Echipa engleză FC Liverpool a învins, pe teren propriu, gruparea olandeză Ajax, iar belgienii de la FC Bruges s-au impus la Porto cu scorul de 4-0.

Bayern Munchen a înscris cele două goluri ale victoriei în decurs de numai patru minute, la începutul reprizei secunde, prin Hernandez şi Sane. Liverpool a reuşit să o întreacă pe Ajax doar în minutul 89, când Matip a marcat golul victoriei.

FC Bruges a marcat de patru ori la Porto, dominând meciul şi devenind lider în grupa B, cu şase puncte.

Rezultatele înregistrate, marţi seară, în meciurie etapei a doua din grupele Ligii Campionilor:

Grupa A: FC Liverpool – Ajax Amsterdam 2-1 (Salah 17, Matip 89 / Kudus 27)

Grupa B: FC Porto – FC Bruges 0-4 (Jutgla 15 penalti, Sowah 47, Skov Olsen 52, Nusa 89)

Grupa B: Bayer Leverkusen – Atletico Madrid 2-0 (Andrich 84, Diaby 87)

Grupa C: Bayern Munchen – FC Barcelona 2-0 (Lucas Hernandez 50, Sane 54)

Grupa C: Viktoria Plzen – Inter Milano 0-2 (Dzeko 20, Dumfries 70)

Grupa D: Olympique Marseille – Eintracht Frankfurt 0-1 (Lindstrom 43)

Grupa D: Sporting Lisabona – Tottenham Hotspur 2-0 (Paulinho 90, Arthur Gomes 90+3).

Gestul bizar prin care administrația Barcelonei vrea să se protejeze de turiști. Măsura s-a luat la presiunea localnicilor
Consiliul local al Barcelonei a convins dezvoltatorii unora dintre cele mai populare soluţii digitale de cartografiere să ascundă traseul unui autobuz, din cauza turiştilor. Traseul...
Lovitură pentru Rafael Nadal, pe terenul care-i poartă numele, la turneul pe care l-a câștigat de 12 ori VIDEO
Jucătorul spaniol de tenis Rafael Nadal a fost învins miercuri în turul al doilea al turneului ATP 500 de la Barcelona, pe care l-a câștigat de 12 ori. Australianul Alex de Minaur (25 de...
#Robert Lewandowski, #barcelona, #Bayern Munchen Barcelona, #Champions League meciuri rezultate , #Champions League