Rezultat dramatic în grupa României. Diferența s-a făcut în minutul 94

Miercuri, 13 Septembrie 2023, ora 00:09
4864 citiri
Daniel Peretz e portarul Israelului FOTO facebook

Echipa naţională a Israelului a învins marţi seara, pe teren propriu, scor 1-0, naţionala din Belarus, în cadrul grupei I a calificărilor pentru Euro 2024. Într-un alt meci, Elveţia a învins Andorra cu 3-0. Din grupa I face parte şi România.

La Tel Aviv, pe Bloomfield Stadium, Israel a dominat naţionala din Belarus, dar a reuşit să înscrie doar la ultimele faze ale partidei, prin Kanichowsky, în minutul 90+3. Israel a trecut pe locul al doilea în grupa I, cu 11 puncte, în timp ce Belarus ocupă poziţia a patra, cu 5 puncte.

La Sion, pe Stade de Tourbillon, Elveţia s-a impus cu 3-0 în faţa Andorrei, cu toate golurile marcate în repriza secundă. Itten a deschis scorul în minutul 49, Xhaka a înscris pentru 2-0 în minutul 84, în timp ce Shaqiri a stabilit scorul final în minutul 90+3.

Naţionala din Ţara Cantoanelor ocupă primul loc în clasamentul grupei I, cu 14 puncte.

„Poziția clară” a SUA cu privire la o invazie israeliană în Rafah. Joe Biden, prima convorbire cu Benjamin Netanyahu de la atacul Iranului
Preşedintele american Joe Biden a discutat duminică, 28 aprilie, la telefon cu premierul israelian Benjamin Netanyahu, ocazie cu care şi-a reafirmat angajamentul ferm faţă de securitatea...
Entuziasmant ce-a reușit canotajul românesc la Europenele din Ungaria. Ultima cursă, al patrulea aur pentru noi, în ”proba-regină”. Bilanțul total
Echipajul de 8+1 al României, format din Magdalena Rusu, Roxana Anghel, Adriana Adam, Maria Lehaci, Mădălina Bereș, Amalia Bereș, Ioana Vrânceanu, Simona Radiș și Victoria Petreanu a adus...
#rezultat dramatic, #Israel, #Belarus, #gol, #minutul 94, #Elvetia, #Romania, #euro , #stiri fotbal