Cum s-a descurcat Real Madrid într-una dintre cele mai grele deplasări din Spania

Luni, 23 Ianuarie 2023, ora 07:37
2100 citiri
Real Madrid a învins la Bilbao FOTO facebook

Echipa spaniolă Real Madrid a învins duminică, în deplasare, la Bilbao, pe Athletic, scor 2-0, în etapa a 18-a din La Liga.

Karim Benzema nu s-a dezminţit nici de această dată şi a înscris în poarta victimei sale preferate din La Liga – Athletic Bilbao. Francezul a deschis scorul în minutul 24. Partida s-a jucat, în continuare, pe contre.

Gazdele au alergat după egalare, dar cei care au înscris au fost madrilenii, care au stabilit scorul final în minutul 90, prin şutul imparabil al lui Kroos.

Realul s-a impus cu 2-0 şi rămâne pe locul secund în La Liga, cu 41 de puncte, la numai trei puncte distanţă de liderul FC Barcelona.

Athletic Bilbao este pe locul 8, cu 26 de puncte.

Gestul cu degetul care a calificat-o pe Real Madrid în semifinalele Ligii Campionilor VIDEO
Real Madrid s-a calificat în semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, după ce a învins-o pe Manchester City cu scorul de 4-3, la loviturile de departajare, miercuri seara, în deplasare,...
S-a deslușit misterul. Cine l-a sfătuit pe portarul Realului să nu se arunce la penalty VIDEO
#Real Madrid, #victorie, #bilbao, #Spania, #deplasare, #rezultat important , #stiri fotbal