Un nou pas gresit surprinzator facut de Real Madrid in La Liga

Duminica, 25 Septembrie 2016, ora 08:17
4950 citiri

Real Madrid s-a incurcat pentru a doua oara consecutiv in campionatul spaniol de fotbal, realizand a doua remiza la rand in Primera Division.

Dupa acel 1-1 cu Villarreal, a urmat sambata seara un 2-2 la Las Palmas, surpriza placuta a noului sezon din Spania.

Si asta chiar daca Real a condus de doua ori si parea ca este la timona jocului. Asensio a marcat pentru 1-0 in minutul 33, dar Tanausu a egalat 5 minute mai tarziu, pentru a stabili scorul pauzei, 1-1.

Benzema a punctat pentru 2-1 in minutul 67, iar Araujo a stabilit scorul final, 2-2 in minutul 85.

Real se mentine lidera totusi in Spania, cu 14 puncte, unul peste Barcelona si doua peste Bilbao, bascii avand 4 victorii la rand in La Liga, ultima tot sambata, 3-1 cu Sevilla.

Barcelona a castigat si ea sambata, 5-0 pe terenul lui Gijon.

Gabriela Firea iese în stradă. Candidata PSD la Primăria Capitalei vrea întâlniri directe cu electoratul
Gabriela Firea, candidatul PSD la Primăria Capitalei, nu va sta la birou în timpul campaniei electorale. Firea a declarat miercuri, 24 aprilie, că îşi va axa campania în primul rând pe...
Lider PNL inculpat pentru corupție și-a depus candidatura la locale: ”Intru în competiţie bărbăteşte, deschis şi asumat”
Preşedintele PNL Prahova, Iulian Dumitrescu, inculpat pentru corupţie şi cu interdicţia de a exercita funcţia de preşedinte al Consiliului Judeţean Prahova, şi-a depus miercuri, 24 aprilie,...
#Real Madrid egal Las Palmas, #cronica meci Real Madrid Las Palmas, #Real se incurca doua ori la , #stiri Real Madrid