Surpriza uriasa in Spania: Leganes a invins Real Madrid chiar pe Bernabeu si i-a scos pe "galactici" din Cupa

Joi, 25 Ianuarie 2018, ora 08:56
4557 citiri

Real Madrid a parasit Cupa Regelui dupa o infrangere rusinoasa cu modesta Leganes.

Invinsa in meciul tur cu 1-0, formatia de la periferia Madridului a dat lovitura pe Bernabeu, acolo unde s-a impus cu 2-1 si a obtinut calificarea in semifinale.

Leganes a lovit prima data in minutul 5, atunci cand Beauvue a lovit bara lui Casilla, pentru ca dupa prima jumatate de ora de joc Eraso sa deschida scorul cu un sut superb, de la peste 20 de metri.

Realul a egalat imediat dupa pauza, prin Benzema, insa in mai putin de 10 minute Gabriel a marcat golul unei victorii istorice pentru Leganes.

Eliminata din Cupa Spaniei si cu sanse infime de a mai conta in lupta pentru titlu, echipa lui Zidane isi mai poate salva sezonul numai cu un succes in Champions League.

Proiect pentru plafonarea adaosului comercial la 20 la sută pentru produsele românești. „La produsele din import să pună orice adaos doresc ei”
Ministrul Agriculturii şi Dezvoltării Rurale Florin Barbu a anunţat vineri, 29 martie, că împreună cu echipa de la instituţia pe care o conduce, pregăteşte un proiect legislativ care va...
Candidatul PSD - PNL la Capitală promite „liniște” în București. „Trebuie să ajungi să te simţi bine, să fie un oraş cochet”
Medicul Cătălin Cîrstoiu, candidatul alianţei PSD-PNL la Primăria Capitalei, a declarat vineri, 29 martie, despre viziunea sa cu privire la Bucureşti, că trebuie să ajungi să te simţi...
#Real Madrid eliminata Cupa, #Real Madrid Leganes Cupa, #Real Madrid rezultat Leganes , #stiri Real Madrid