Scor halucinant in Primera Division, la un meci al lui Real Madrid. S-au marcat 12 goluri

Duminica, 20 Decembrie 2015, ora 20:15
5686 citiri

Real Madrid a avut parte de un meci mai mult decat nebun acasa, pe Santiago Bernabeu, in etapa curenta de Primera Division.

Trupa fosta campioana a Spaniei si a Europei a jucat acasa cu cei de la Rayo Vallecano, trupa lui Razvan Rat, inca accidentat la umar.

Scorul a fost unul rar intalnit, 10-2 mai exact! Danilo a deschis scorul in minutul 3, pentru ca in 2 minute, Rayo sa aduca tacerea pe Bernabeu, cu doua goluri marcate de Amaya (10) si Jozabed (12).

Eliminarea lui Tito de la oaspeti, chiar in minutul 14, a rupt filmul unui meci care putea fi fabulos pentru oaspeti. De aici, Real a egalat prin Bale in minutul 25, iar cand si Baena (Rayo) a fost eliminat (28), totul a devenit o distractie pentru gazde.

3 goluri Bale, 3 Benzema si 2 Ronaldo au urmat, 6-0 fiind scorul in partea secunda.

Unul dintre cele mai mari scoruri intalnite in istoria Primerei, Real venind acum la 2 puncte de liderii Barcelona si Atletico, 35 avand cele 2.

Rayo ramane pe 18, cu 14 puncte.

Ciolacu susține reforma bugetară și regionalizarea teritorială: ”Să nu mai existe decalaje ca între Timişoara şi Bacău”
Premierul Marcel Ciolacu a declarat joi, 25 aprilie, la Timişoara, că regionalizarea teritorială şi reforma bugetară trebuie făcute, după o analiză şi un studiu exact în fiecare judeţ....
Clotilde Armand ironizează PSD-ul după ce i-a cerut demisia: "Mai stau, să vă scot din minţi că nu mai puteţi fura"
Trimisă în judecată pentru folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane, Clotilde Armand, primarărița Sectorului 1 a declarat răspicat că nu va demisiona, aşa cum i-au cerut...
#Real Madrid victorie halucinanta, #scor rar intalnit Spania 10 2, #Real umileste pe Rayo Spania , #stiri Real Madrid