Revenire miraculoasă pentru Real Madrid în Cupa Spaniei

Vineri, 20 Ianuarie 2023, ora 00:51
4082 citiri
Real Madrid. Foto: Facebook / Real Madrid

Formaţia Real Madrid s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Spaniei, după ce a câştigat, cu scorul de 3-2, echipa Villarreal. Real Madrid a revenit, după ce a fos condusă cu 2-0.

Pentru Real Madrid au marcat Vinicius (57), Militao (69) şi Ceballos (86).

Villarreal a punctat prin Capoue (4) şi Chukwueze (42).

În sferturi s-au mai calificat FC Barcelona, Athletic Bilbao, Valencia, Atletico Madrid, Osasuna, Real Sociedad şi FC Sevilla.

Scandal după Real-Barcelona 3-2. Președintele cere rejucarea meciului
Partida Real Madrid- FC Barcelona a creat numeroase disensiuni după ce catalanii au acuzat o eroare de arbitraj la unul dintre goluri. Președintele FC Barcelona Joan Laporta a precizat că el...
Decizia scandaloasă de la marele derby Real Madrid - Barcelona. A fost sau nu gol? VIDEO
Dezbaterea privind absenţa tehnologia de linia porţii în La Liga a fost reaprinsă duminică, după ce un potenţial gol al Barcelonei a fost anulat în Clasico câştigat de Real Madrid, scor...