Real Madrid, meci fabulos în Spania. Luptă strânsă pentru titlu în La Liga

Duminica, 11 Septembrie 2022, ora 20:51
2724 citiri
Real Madrid. Foto: Facebook / UEFA Champions League

Echipa Real Madrid a câştigat duminică meciul de acasă, cu formaţia Mallorca, scor 4-1. şi este lider neînvins în Spania. Într-un alt meci din etapa a cincea, Atheltic Bilbao a învins la Elche, scor 4-1

Pentru Real Madrid golurile au fost marcate de Valverde 45+3, Vinicius Junior 72, Rodrygo 89 şi Rudiger 90+3. Madrilenii nu l-au putut utiliza pe Karim Benzema, care este accidentat.

La Elche, pe stadionul Martinez Valero, Athletic Bilbao s-a impus cu scorul de 4-1 după ce la pauză conducea cu 4-0. Pentru Bilbao au marcat Fernandez Mercau 9 autogol, Sancet 14 penalti, Nico Williams 22 şi Alex Berenguer 44. Gazdele au redus din diferenţă prin Ponce, în minutul 59.

În clasamentul La Liga conduce Real Madrid (15 puncte), urmată de FC Barcelona (13 puncte), Villarreal, Athletic Bilbao şi Atletico Madrid – fiecare cu câte 10 puncte.

"Răzgândescu" din Spania: decizia anunțată de Xavi, antrenorul Barcelonei
Antrenorul Barcelonei, Xavi, va rămâne la club cel puţin până la finalul contractului său, în iunie 2025, după ce s-a răzgândit că acesta va fi ultimul său sezon, relatează BBC....
Spania l-a eliberat accidental pe un baron al drogurilor care plănuia să o omoare pe moștenitoarea tronului olandez
Un cunoscut șef de cartel al drogurilor care ar fi plănuit să o ucidă pe moștenitoarea tronului olandez și pe premierul Mark Rutte a scăpat de închisoare din cauza unei confuzii judiciare...