Victorie pentru Real Madrid. La câte puncte s-a apropiat de liderul FC Barcelona

Vineri, 03 Februarie 2023, ora 07:20
1676 citiri
Asensio a marcat pentru Real Madrid FOTO facebook

Echipa spaniolă Real Madrid a învins joi seara, pe teren propriu, scor 2-0, formaţia Valencia CF, într-un meci restanţă din etapa a 17-a din la Liga.

Real Madrid a dominat meciul de pe Santiago Bernabeu, pe care l-a rezolvat în startul reprizei secunde, în numai două minute. Mai întâi a deschis scorul Asensio, în minutul 52, iar în minutul 54 Vinicius Junior a înscris pentru 2-0. Acesta a fost şi scorul final. Valencia a jucat în zece oameni din minutul 72, atunci când a fost eliminat Gabriel Paulista.

Real are 45 de puncte, cu cinci mai puțin decât liderul Barcelona, şi se află pe locul secund în La Liga.

Meciul direct dintre cele două echipe este pe 19 martie, la Barcelona.

Senzație la WTA Madrid. Tenismena din Top 10 mondial care a câștigat prima dată în carieră cu 6-0, 6-0
Tenismena americană Cori Gauff, locul 3 mondial, a reușit o victorie de senzație în turul secund al turneului WTA 1000 de la Madrid. În vârstă de 20 de ani, Cori Gauff a bifat o premieră...
"Răzgândescu" din Spania: decizia anunțată de Xavi, antrenorul Barcelonei
Antrenorul Barcelonei, Xavi, va rămâne la club cel puţin până la finalul contractului său, în iunie 2025, după ce s-a răzgândit că acesta va fi ultimul său sezon, relatează BBC....