Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Surpriză mare în Spania. Ce a făcut Real Madrid în campionat

Duminica, 30 Octombrie 2022, ora 19:39
2676 citiri
Real Madrid. Foto: Facebook / Real Madrid

Echipa spaniolă Real Madrid a încheiat la egalitate duminică, pe teren propriu, cu Girona, scor 1-1, într-un meci al etapei a 12-a din La Liga.

Fără Benzema, accidentat, Real Madrid a înscris târziu în meciul disputat cu ocupanta penultimului loc din La Liga. Vinicius Junior a speculat o pasă a lui Valverde şi a deschis scorul în minutul 70. A venit însă minutul 77, când un jucător al lui Real, Marco Asensio, a comis un henţ în propriul careu, iar arbitrul a acordat penalti pentru Girona după consultarea VAR. Cristhian Stuani a transformat în minutul 80, şi Girona a reuşit să plece cu un egal de pe Santiago Bernabeu.

Real Madrid are un punct avans în faţa Barcelonei, redevenind lider cu 32 de puncte. Catalanii de la Girona au urcat până pe poziţia a 16-a, cu 10 puncte.

Scandal după Real-Barcelona 3-2. Președintele cere rejucarea meciului
Partida Real Madrid- FC Barcelona a creat numeroase disensiuni după ce catalanii au acuzat o eroare de arbitraj la unul dintre goluri. Președintele FC Barcelona Joan Laporta a precizat că el...
Pleaca vedeta braziliană a lui Real? Atacantul a dat un verdict clar
Atacantul brazilian al celor de la Real Madrid, Rodrygo, a comentatp zvonurile despre transferul său de la ”Galactici”. Despre Rodrygo s-a spus în ultimul timp, că va pleca de pe...