Real Madrid si FC Barcelona, victorii chinuite in Primera Division

4357 citiri

Barcelona si Real Madrid au tras din greu sambata seara pentru a se impune in etapa a 25-a din Primera Division.

2-1 cu La Coruna

Madrilenii s-au deplasat la Deportivo La Coruna si au fost un pas de a calca din nou stramb.

Mourinho a inceput meciul fara Cristiano Ronaldo, iar "albii" erau condusi cu 1-0 la pauza, dupa reusita lui Riki, din minutul 34.

Dupa pauza, Mourinho l-a aruncat in lupta pe Ronaldo, iar Real a reusit sa intoarca scorul. Au marcat Kaka (min.72) si Higuain (min.88).

2-1 cu Sevilla

De partea cealalta, Barcelona a primit vizita celor de la Sevilla si au avut serios de tras pentru a obtine cele trei puncte.

Veniti dupa infrangerea din Liga Campionilor cu AC Milan, catalanii s-au vazut condusi la pauza cu 1-0, iar fanii deja vorbeau de o saptamana de cosmar. Botia a fost autorul golului, in minutul 42!

Dupa pauza insa Barcelona a intors rapid scorul. Villa, minutul 52, si Messi, in minutul 60, au punctat pentru o victorie obtinuta cu multa munca, dar care pastreaza distanta in campionat fata de madrileni la 16 puncte.

*Partidele au fost transmise in direct de site-ul Ziare.com

Pentru Real Madrid si FC Barcelona urmeaza acum doua El Clasico! Primul, marti, in Cupa Spaniei, iar al doilea sambata, in Primera Division.

Cum trec partidele peste mesajul anticorupție aruncând în cursa pentru locale candidați certați cu legea
Deși de-a lungul timpului au spus că se delimitează de acțiunile colegilor certați cu legea, iar unii chiar au strâns electorat în jurul „luptei anticorupție”, astăzi, partidele își...
Candidat comun PSD-PNL la alegerile prezidențiale? Băsescu: ”Spuneţi-mi care din partidele astea ar fi de acord să susţină candidatul celuilalt? Eu zic că niciunul”
Fostul preşedinte Traian Băsescu a afirmat duminică seara, 28 aprilie, că nu vede posibilitatea ca PSD şi PNL să aibă un candidat comun la alegerile prezidenţiale. „Nu. Spuneţi-mi...
#LIVE Real Madrid Barcelona, #meciuri Real Madrid Barcelona, #Real Madrid meci Deportivo, #Barcelona meci Sevilla , #FC Barcelona