Real Madrid, pas gresit in Spania: S-a impiedicat de viitoarea adversara a Stelei

Miercuri, 21 Septembrie 2016, ora 22:49
4628 citiri

Real Madrid a facut primul pas gresit din acest sezon de La Liga.

Formatia pregatita de Zidane a terminat la egalitate, scor 1-1, cu Villarreal, in etapa a 5-a.

"Submarinul galben" a deschis scorul pe Bernabeu in minutul 45, dupa un penalti comis de Sergio Ramos. Bruno a transformat lovitura de pedeapsa printr-o scarita la care Kiko Casilla n-a avut replica.

Real a egalat la trei minute dupa pauza prin Sergio Ramos, insa nu a reusit sa marcheze si golul victoriei desi finalul meciului a fost electrizant.

Dupa acest rezultat, Real Madrid are 13 puncte si ocupa primul loc, cu mentiunea ca FC Barcelona intalneste Atletico Madrid de la ora 23:00 si se poate apropia la un singur punct.

Acesta a fost primul pas gresit facut de Real Madrid in acest sezon, dupa patru victorii consecutive. Punand la socoteala si meciurile din sezonul precedent, madrilenii s-au oprit la 16 victorii consecutive in La Liga si nu au putut intrece recordul Barcelonei lui Pep Guardiola.

Etapa urmatoare, Real Madrid se va deplasa la Las Palmas, sambata de la ora 21:45.

Steaua si Villarreal se vor intalni la finalul acestei luni in grupele Europa League.

C.S.

Surpriză la o primărie din România. Doi soți candidează unul împotriva celuilalt: ”N-am crezut că poate să aibă atâta nebunie”
O situație cu totul atipică a apărut în cursa electorală pentru primăria Gogoșu din Mehedinți. Actualul primar candidează pentru un nou mandat, însă are un rival la care nu se aștepta....
Frustrarea românilor, cu privire la admiterea cu granițele terestre în Schengen. Rațiunile care ar fi fost la baza blocajului
Aproape două treimi dintre români cred că țara noastră a îndeplinit toate criteriile pentru admiterea cu granițele terestre în Schengen. Ei sunt de părere că unele state europene...