Real Madrid, o noua victorie zdrobitoare

Sambata, 13 Februarie 2016, ora 20:40
3248 citiri

Madridul lui Zinedine Zidane continua festivalul de goluri pe Santiago Bernabeu. In etapa a 24-a din Primera Division, "galacticii" au functionat din nou cu motoarele turate la maxim si au invins cu 4-2 pe Athletic Bilbao.

Primul cadou pentru infocatii suporteri ai Realului a venit in minutul 3 cu un gol spectaculos marcat de Cristiano Ronaldo. Oaspetii au replicat destul de repede si au egalat in minutul 10 dupa o greseala a fundasului Raphael Varane, de care a profitat Eraso.

James Rodriguez si-a adus din nou echipa in avantaj cu un gol superb in minutul 38, iar inainte de pauza Toni Kroos a marit diferenta la doua goluri.

In partea a doua, Ronaldo a realizat dubla in minutul 87 si a trecut pe primul loc in clasamentul golgheterilor din Spania cu 21 de goluri.

Cu suporterii pe picior de plecare, Elustondo a inscris un gol de consolare pentru oaspeti, in minutele de prelungiri.

Raphael Varane a fost eliminat in minutul 83, dupa cumul de cartonase galbene.

In clasamentul provizoriu, Real Madrid se afla in coasta Barcelonei cu un punct in minus, dar catalanii au doua meciuri mai putin jucate.

Mihai Tudose, PSD: Noi am mai ieşit pe primul loc şi stăteam în gară şi ne-am uitat cum a trecut trenul
Europarlamentarul Mihai Tudose a declarat sâmbătă că PSD a mai câştigat alegerile în trecut, dar Guvernul a fost format din partidele de pe locul "doi, trei şi un pic din cinci" şi...
Replică tăioasă pentru Piedone. Nicușor Dan a ieșit la atac: "Asta e singura luptă care contează!"
Nicușor Dan este susținut la aceste alegeri de Dreapta Unită, formată din USR, FD și PMP. Edilul, care are de dus o luptă dificilă cu Cristian Popescu Piedone, a ieșit la atac, în cadrul...