Real Madrid invinge dramatic Valencia

Sambata, 29 Aprilie 2017, ora 18:59
5144 citiri

Real Madrid s-a impus dramatic in La Liga, scor 2-1, pe teren propriu cu Valencia.

Cristiano Ronaldo a marcat in minutul 27, insa jumatate de ora mai tarziu a ratat si o lovitura de pedeapsa.

Oaspetii au devenit tot mai curajosi pe final si au egalat in minutul 82 prin Parejo.

Marcelo a adus insa victoria Realului, printr-o reusita in minutul 86.

Dupa acest rezultat, Real Madrid este pe primul loc in Spania, cu 81 de puncte, trei peste FC Barcelona.

In aceasta seara se va disputa si meciul Espanyol - FC Barcelona, de la ora 21:45.

Real Madrid mai are de disputat si o restanta cu Celta Vigo.

C.S.

Traian Băsescu avansează o variantă în care Dreapta Unită ar putea să ajungă la guvernare. Ce rezultat crede că va obține AUR
Fostul preşedinte Traian Băsescu este de părere că, în urma alegerilor parlamentare din acest an, se prefigurează un guvern format din partidele care formează actuala coaliţie. El nu...
Cum trec partidele peste mesajul anticorupție aruncând în cursa pentru locale candidați certați cu legea
Deși de-a lungul timpului au spus că se delimitează de acțiunile colegilor certați cu legea, iar unii chiar au strâns electorat în jurul „luptei anticorupție”, astăzi, partidele își...