Real Madrid, inca o victorie cu un scor fabulos, cu Zinedine Zidane pe banca

Duminica, 17 Ianuarie 2016, ora 18:51
4550 citiri

Francezul Zinedine Zidane a facut o magie pe banca madrilenilor, echipa sa avand doua meciuri la rand cu doua victorii de rasunet in Primera Division.

Dupa ce saptamana trecuta, Real trecea de Deportivo cu 5-0, si duminica aceasta Madridul a avut o victorie la scor, 5-1 cu Sporting Gijon.

Doar la pauza a fost 5-0 pentru Real, cu doua goluri Benzema, doua Ronaldo si unul Bale, mai exact tripleta BBC.

Isma a punctat in minutul 62 pentru Gijon, acesta fiind golul de onoare al oaspetilor.

Asadar, Zidane a debutat pe banca Realului cu 10 goluri marcate, 5-0 si 5-1, urcand acum pe 2 in Spania, cu 43 de puncte, la un punct de Atletico si la 1 peste Barcelona.

Boloş, despre taxa pe boală: "Cel care stă în concediu medical primeşte mai mulţi bani decât atunci când este la serviciu"
Ministrul de Finanţe Marcel Boloş a explicat, joi, 28 martie, că numărul mare de concedii medicale nu asigură sustenabilitatea bugetului asigurărilor sociale. Declarația vine în...
Membru USR, agresat când strângea semnături, în București: ”Au rupt câteva liste, noi vom strânge şi mai multe”
USR anunţă că, miercuri, un membru USR a fost agresat în timp ce strângea semnături în zona Lujerului din Sectorul 6, Bucureşti. ”Ieri, un membru USR a fost agresat în timp ce...
#Real Madrid mare victorie, #a doua victorie rasunet Real, #Zidane doua victorii 10 goluri , #stiri Real Madrid