Real Madrid castiga chinuit cu o echipa din zona retrogradarii

Sambata, 26 Noiembrie 2016, ora 19:16
3099 citiri

Real Madrid a castigat cu greu meciul de sambata, din etapa a 13-a a campionatului spaniol, scor 2-1 cu Sporting Gijon.

Cristiano Ronaldo a inscris in minutele 5, din penalti, si 18, iar in minutul 21 Real a inscris prin Nacho, gol anulat pentru ofsaid.

In minutul 35, Sporting Gijon a redus din diferenta, prin Carmona, iar cu un sfert de ora inainte de finalul meciului, in minutul 78, Cop a avut ocazia sa egaleze, din penalti, dar a trimis peste poarta.

Real Madrid ramane pe primul loc, cu 33 de puncte, la 7 peste FC Barcelona, care va juca duminica seara, cu Real Sociedad.

De partea cealalta, Sporting Gijon are doar 9 puncte, fiind pe locul 18, primul care duce in liga a doua.

Intrarea în Schengen pune sub lupă corupția din România: “Iar ne-a prins ninsoarea nepregătiți”
România intră în spațiul Schengen doar pe cale maritimă și aeriană, la finalul lunii martie 2024. Aderarea va stimula turismul și comerțul și va consolida piața internă. Pe de altă...
„Ne mai gândim”. Nicolae Ciucă s-ar vedea în turul doi la prezidențiale cu Marcel Ciolacu, dacă coaliția nu va avea candidat comun
Discuţiile despre candidaţii la alegerile prezidenţiale vor avea loc, între PNL şi PSD, după alegerile din data de 9 iunie, declara liderul liberal Nicolae Ciucă. Ciucă admite că, dacă...
#Rea Madrid victorie Sporting Gijon, #Real Madrid invins Sporting Gijon , #Primera Division