Real Madrid, în pericol să piardă și locul doi în campionat. Ce s-a întâmplat aseară în Primera Division

Luni, 10 Aprilie 2023, ora 10:10
1897 citiri
Real Madrid e campioana Europei FOTO facebook

Atletico Madrid a învins duminică, în deplasare, formaţia Rayo Vallecano, într-un meci al etapei a 28-a din La Liga.

Atletico Madrid a marcat în minutele 22 şi 24 cele două goluri care i-au adus victoria cu Rayo Vallecano. Molina (min. 22) şi Hermoso (min. 24) au fost marcatori echipei lui Simeone pe Estadio de Vallecas. În minutul 62 gazdele au rămas în zece, după eliminarea lui Lejeune. Rayo a marcat totuşi golul de onoare în minutul 85, prin Fran Garcia.

Atletico este pe locul 3 în campionat, cu 57 de puncte, la doar două puncte în urma rivalei din oraș Real Madrid. Lider este FC Barcelona, cu 72 de puncte, care joacă astăzi cu Girona.

Rezultate înregistrate duminică, în etapa a 28-a din La Liga:

Real Valladolid – Mallorca 3-3 (Kike Perez 33, Amallah 68, Monchu 86 / Muriqi 53, 90+4 penalti, Manu Morlanes 58);

Betis Sevilla – Cadiz 0-2 (Alcaraz 53, Chris Ramos 59);

Almeria – Valencia 2-1 (Melero 49, Babic 58 / Samu Castillejo 61);

Rayo Vallecano – Atletico Madrid 1-2 (Fran Garcia 85 / Molina 22, Hermoso 24).

Motivul pentru care cea mai experimentată tenismenă refuză să joace pentru România
În vârstă de 36 de ani, Monica Niculescu este cea mai experimentată jucătoare de tenis din România, având aproape 20 de sezoane în circuitul WTA. În ultima perioadă, ea s-a axat pe...
Unul dintre colegii lui Radu Drăgușin a fost în depresie. Cine i-a salvat viața starului de la Tottenham
Atacantul echipei Tottenham şi internaţionalul brazilian Richarlison a vorbit la ESPN despre depresia profundă prin care a trecut în 2023. Colegul lui Radu Drăgușin le-a recomandat tuturor...