Real Madrid a zdrobit-o pe Manchester City

Vineri, 24 Iulie 2015, ora 15:47
3918 citiri

Real Madrid a obtinut o victorie impresionanta in cadrul turneului amical International Champions Cup, disputat in Australia.

"Galacticii" au trecut cu scorul de 4-1 de Manchester City.

Francezul Benzema a deschis scorul pe stadionul din Melbourne in minutul 21, iar dupa numai patru minute Cristiano Ronaldo si-a trecut si el numele pe tabela de marcaj.

Pe finalul primei reprize Pepe a dus scorul la 3-0, reluand in poarta centrarea lui Isco, pentru ca in al patrulea minut de prelungire al primei parti Yaya Toure sa reduca din diferenta din penalti.

In partea secunda, rusul Denis Cheryshev a stabilit scorul final.

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...
#Real Madrid Manchester City rezultat, #Real Madrid Manchester City amical, #Real Madrid International Champions Cup , #stiri Real Madrid