Real Madrid a facut spectacol si fara Cristiano Ronaldo

Sambata, 31 Martie 2018, ora 21:22
3331 citiri

Real Madrid s-a impus categoric, scor 3-0, pe terenul lui Las Palmas, in etapa cu numarul 30 din Primera Division.

Fara Cristiano Ronaldo, menajat pentru jocul din sferturile Ligii Campionilor cu Juventus, Zidane i-a folosit in atac pe Gareth Bale si Karim Benzema, iar acestia nu l-au dezamagit.

Fotbalistul galez a deschis scorul in minutul 26 dintr-o pasa a lui Modric, pentru ca atacantul francez sa puncteze dintr-un penalti in minutul 39.

Dupa pauza, acelasi Bale a stabilit scorul final, dintr-o noua lovitura de la 11 metri.

LAS PALMAS: Chichizola - Michel, Navarro, Galvez, Aguirregaray - Castellano, Gomez - Halilovic, Aquilani, Momo - Calleri.

REAL MADRID: Navas - Nacho, Varane, Vallejo, Hernandez - Vazquez, Casemiro, Modric, Asensio - Benzema, Bale.

Cu acest succes, Real ajunge la 63 de puncte si se mentine pe locul 3 in clasamnet, la 12 puncte distanta de prima clasata, FC Barcelona, care are si un meci mai putin disputat.

Intrarea în Schengen pune sub lupă corupția din România: “Iar ne-a prins ninsoarea nepregătiți”
România intră în spațiul Schengen doar pe cale maritimă și aeriană, la finalul lunii martie 2024. Aderarea va stimula turismul și comerțul și va consolida piața internă. Pe de altă...
„Ne mai gândim”. Nicolae Ciucă s-ar vedea în turul doi la prezidențiale cu Marcel Ciolacu, dacă coaliția nu va avea candidat comun
Discuţiile despre candidaţii la alegerile prezidenţiale vor avea loc, între PNL şi PSD, după alegerile din data de 9 iunie, declara liderul liberal Nicolae Ciucă. Ciucă admite că, dacă...