Liga Campionilor, optimi: cum s-a încheiat reeditarea finalei de anul trecut, Real Madrid - Liverpool

Joi, 16 Martie 2023, ora 00:23
3450 citiri
Real Madrid s-a calificat în sferturile Ligii Campionilor

Real Madrid, deţinătoarea trofeului, s-a calificat fără emoţii în sferturile de finală ale Ligii Campionilor la fotbal, după ce a învins-o pe Liverpool cu scorul de 1-0, miercuri seara, pe ''Santiago Bernabeu'', în manşa secundă a optimilor, într-o reeditare a finalei de anul trecut, câștigate de spanioli la Paris.

Echipa lui Jurgen Klopp nu a pus mari probleme ofensive madrilenilor, care au marcat unicul gol al meciului în minutul 79, prin francezul Benzema. Căpitanul gazdelor a şi fost înlocuit în minutul 82, Ancelotti temându-se ca francezul să nu se fi accidentat la faza golului.

Madrilenii au cerut un penalti pentru henţ în careu în minutul 90+2, dar arbitrul nu a acordat nimic.

Real s-a impus cu 6-2 scor general şi va merge în sferturile Ligii Campionilor.

Tragerea la sorţi a meciurilor din sferturile şi semifinalele Ligii Campionilor va avea loc în ziua de 17 martie, iar faza sferturilor a fost programată pentru luna aprilie.

Gestul cu degetul care a calificat-o pe Real Madrid în semifinalele Ligii Campionilor VIDEO
Real Madrid s-a calificat în semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, după ce a învins-o pe Manchester City cu scorul de 4-3, la loviturile de departajare, miercuri seara, în deplasare,...
S-a deslușit misterul. Cine l-a sfătuit pe portarul Realului să nu se arunce la penalty VIDEO