Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

”El Clasico” Real Madrid - Barcelona, decis de un autogol. Când se joacă meciul decisiv pentru calificarea în finală

Vineri, 03 Martie 2023, ora 00:03
3027 citiri
Real a pierdut meciul cu Barcelona

Echipa spaniolă FC Barcelona a învins joi, în deplasare, scor 1-0, formaţia Real Madrid, în prima manşă a semifinalelor Cupei Spaniei la fotbal.

FC Barcelona a câştigat prin autogolul din minutul 26 al lui Eder Militao, care a trimis în plasă după ce l-a talonat pe Kessie în careu, acesta a şutat, iar portarul Courtois a respins exact în piciorul fundaşului brazilian.

Real Madrid a avut un gol al lui Benzema, anulat în minutul 18 pentru o poziţie de ofsaid.

Returul de la Barcelona se va disputa în ziua de 5 aprilie.

În cealaltă semifinală a Cupei Spaniei, la Bilbao, în 4 aprilie se vor întâlni Osasuna şi Athletic Bilbao. În prima manşă, disputată miercuri, a învins Osasuna, cu 1-0.

Decizia scandaloasă de la marele derby Real Madrid - Barcelona. A fost sau nu gol? VIDEO
Dezbaterea privind absenţa tehnologia de linia porţii în La Liga a fost reaprinsă duminică, după ce un potenţial gol al Barcelonei a fost anulat în Clasico câştigat de Real Madrid, scor...
Antrenorul celor de la FC Barcelona a făcut anunțul mult așteptat. Ce a discutat cu președintele
Antrenorul FC Barcelona Xavi este unul dintre personajele cele mai iubite de suporterii catalani având în vedere faptul că a fost jucător pe Nou Camp. Totuși, acesta fost la un pas să...