Egal dramatic obtinut de Real Madrid in prelungiri. City si Liverpool, victorii in Champions League

Miercuri, 28 Octombrie 2020, ora 00:01
6476 citiri

Formatia Atletico Madrid a castigat, scor 3-2, meciul sustinut, marti seara, pe teren propriu, in compania echipei FC Salzburg, in etapa a doua a grupei A a Ligii Campionilor. Partida a fost arbitrata de o brigada din Romania, cu Ovidiu Hategan la centru.

Grupa A

Lokomotiv Moscova - Bayern Munchen 1-2

Au marcat: Miranchuk (70) / Goretzka (13), Kimmich (79)

Atletico Madrid - FC Salzburg 3-2

Au marcat: Llorente (29), Joao Felix (52, 85) / Szoboszlai (40), Berisha (47)

Grupa B

Sahtior Donetk - Internazionale Milano 0-0

Borussia Monchengladbach - Real Madrid 2-2

Au marcat: Thuram (33, 58) / Benzema (87), Casemiro (90+1)

Grupa C

FC Porto - Olympiakos 2-0

Au marcat: Vieira (11), Oliveira (85)

Olympique Marseille - Manchester City 0-3

Au marcat: Ferran Torres (18), Gundogan (76), Sterling (81)

Grupa D

Atalanta - Ajax Amsterdam 2-2

Au marcat: Duvan Zapata (54, 60) / Tadic (30-penalti), Traore (38)

Liverpool - FC Midtjylland. 2-0

Au marcat: Jota (55), Salah (90+3-penalti).

PNL ar putea avea propriul candidat în cursa pentru Primăria Capitalei. Cum s-a ajuns la această concluzie
Eventualitatea retragerii lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Bucureşti ar complica lucrurile pentru cei din Alianța PSD-PNL. Nicolae Ciucă, preşedintele PNL, a afirmat, joi...
Primar bătăuș, susținut în continuare de PNL după ce a fost filmat cum agresa un cetățean. ”A fost sub imperiul unei mari emoții” VIDEO
Cazul primarului din comuna Spermezeu, cercetat penal după ce a agresat fizic un cetăţean, în luna februarie, va fi discutat în forurile de conducere ale PNL Bistriţa-Năsăud, a declarat...