El Clasico decis în reprizele de prelungiri. Cât s-a terminat Barcelona - Real Madrid

Miercuri, 12 Ianuarie 2022, ora 23:42
3833 citiri
Vinicius și Benzema. Foto: Facebook / Real Madrid CF

Formaţia Real Madrid s-a calificat, miercuri, în finala Supercupei Spaniei, învingând în semifinale echipa FC Barcelona, scor 3-2 după prelungiri, la Riad.

Învingătorii au marcat prin Vinicius Junior ‘25, Benzema ‘72 şi Valverde ’98. Pentru catalani au înscris De Jong ’42 şi Fati ’83.

În a doua semifinală se întâlnesc Atletico Madrid şi Athletic Bilbao, joi, tot la Riad.

Finala este programată duminică.

FC Barcelona şi Athletic Bilbao sunt finalistele ediţiei 2020-2021 a Cupei Spaniei, câştigată de catalani, iar Atletico Madrid şi Real Madrid sunt campioana en titre din LaLiga, respectiv locul doi în ediţia trecu a campionatului spaniol.

Pleaca vedeta braziliană a lui Real? Atacantul a dat un verdict clar
Atacantul brazilian al celor de la Real Madrid, Rodrygo, a comentatp zvonurile despre transferul său de la ”Galactici”. Despre Rodrygo s-a spus în ultimul timp, că va pleca de pe...
Real Madrid - FC Barcelona: cinci goluri și faze controversate în derby-ul așteptat de toată planeta. Ce echipă a dat lovitura în prelungiri
Real Madrid și FC Barcelona s-au întâlnit în El Clasico, unul dintre cele mai așteptate meciuri ale sezonului. Partida a avut loc în etapa a 32-a a campionatului spaniol și le-a opus pe...
#Real Madrid Barcelona, #Barcelona Real Madrid, #Supercupa Spaniei, #Arabia Saudita, #messi , #FC Barcelona