Razvan Marin, meci foarte bun intr-o victorie a lui Ajax cu cinci goluri marcate. Pasa superba de gol pentru Huntelaar (Video)

Duminica, 11 August 2019, ora 11:01
6578 citiri

Razvan Marin a fost unul dintre remarcatii serii in victoria clara a lui Ajax pe teren propriu cu cei de la Emmen, in prima liga a Olandei la fotbal, in etapa secunda din Eredivisie.

Fostul jucator de la Standard Liege a fost titular si integralist pentru gazdele de pe Yohann Cruyff Arena, participand la faza de constructie a patru dintre cele 5 goluri bifate de Ajax, care a triumfat lejer, scor 5-0, plus pasa decisiva de gol la ultima reusita a serii.

Ajax a inceput bine cu gol in minutul 27, prin Van de Beek, acesta fiind urmat de Ziyech si apoi Tadici, sarbul capitan al "lancierilor". Huntelaar, introdus dupa pauza, in minutul 72, a marcat ultimele doua goluri ale intalnirii.

La cel de-al doilea gol al fostului star de la Real Madrid si Milan, Razvan Marin a trimis o pasa superba, peste toata apararea oaspetilor, iar Huntelaar a marcat dupa o respingere a portarului initial, gol validat de VAR care a trebuit sa releve daca olandezul se afla sau nu in offside.

Ajax va evolua saptamana viitoare in deplasare la Venlo, in runda a treia de campionat. Dar pana atunci, are loc meciul decisiv cu PAOK din mansa secunda a turului III preliminar din Champions League, dupa 2-2 in tur, in Grecia.

Meciul bun facut de Marin acum vine dupa un debut nefericit in prima etapa, cu Vitesse, scor 2-2, cand Razvan, fost jucator la Viitorul, a fost criticat de marele Van Basten pentru pozitionarea gresita la unul dntre golurile primite de Ajax.

Romanul a intrat in partea secunda a intalnirii de la PAOK, ratand si o buna sansa de gol.

Baiatul lui Petre Marin a fost cumparat de Ajax de la Standard pentru 12,5 milioane de euro.

Acuzații de fraudă electorală: cum au „semnat” mai mulți membri USR pe listele Dianei Șoșoacă. „Adepţii şoşocişti, o infracţiune”
Stelian Ion, deputat USR, candidat al alianţei Dreapta Unită la Primăria Constanţa, atrage atenţia că semnătura sa şi a altor colegi din USR Constanţa apare în mod fraudulos pe lista de...
Înțepături electorale între Firea și Piedone. „Au reciclat-o și i-au zis că e cea mai bună / Am telefonul deschis / Nu m-a sunat nimeni”
Candidatul PSD la Primăria Capitalei, Gabriela Firea, a declarat duminică, 28 aprilie, întrebată dacă mai negociază cu Cristian Popescu Piedone şi mai speră ca acesta să se retragă din...
#Ajax castiga la scor Razvan Marin, #Razvan Marin pasa de gol superba, #Video pasa geniala Marin Ajax victorie , #stiri Razvan Marin