Cagliari, cu Razvan Marin titular, invinsa, acasa, de Benevento

Miercuri, 06 Ianuarie 2021, ora 16:04
1863 citiri

Cagliari a fost invinsa, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (2-1), de Benevento, in primul meci al etapei a XVI-a a campionatului italian Serie A.

Mijlocasul Razvan Marin a jucat tot meciul si a executat cornerul in urma caruia Joao Pedro a deschis scorul, in minutul 20.

Oaspetii au avut nevoie de numai trei minute pentur a intoarce scorul, prin Marco Sau '41 si Alessandro Tuia '44.

Nandez (Cagliari) a fost eliminat, in minutul 85.

Cagliari ramane provizoriu pe locul 15, cu 14 puncte, la trei puncte de Spezia, de pe locul 18, retrogradabil.

Echipa Benevento raman si ea pe locul 10, cu 21 de puncte. Lider este AC MIlan, cu 37 de puncte, urmata de Inter Milano, cu 36 de puncte, si de AS Roma, cu 30 de puncte.

CITESTE

Echipa lui Jose Mourinho s-a calificat in finala Cupei Ligii Angliei. Derby urias in a doua semifinala

Cum vrea AUR să facă „Europe Great Again”. „Comisia Europeană urmăreşte să transforme uciderea de copii nenăscuţi într-un drept fundamental european”
Preşedintele AUR, George Simion, a propus, la Conferinţei Internaţionale „Make Europe Great Again” care a avut loc, sâmbătă, 27 aprilie, la Palatul Parlamentului, ca toate partidele...
George Simion intervine în scandalul „moldovenilor din Buzău”. „Premierul nostru a glumit. Nu este moldovean, probabil este Rrom”
Preşedintele AUR, George Simion, a declarat sâmbătă, 27 aprilie, la Palatul Parlamentului, la Conferinţa Internaţionale „Make Europe Great Again”, că zilele trecute, premierul Marcel...