Victorie dupa victorie pe banca lui PAOK pentru Razvan Lucescu

Duminica, 27 Ianuarie 2019, ora 20:44
5215 citiri

Echipa condusa de pe banca de Razvan Lucescu, PAOK Salonic, se indreapta cu siguranta spre un titlu istoric, asteptat de fanii in alb si negru din 1986, PAOK fiind neinvinsa in acest sezon, castigand duminica un nou meci intr-o maniera categorica.

Liderul din Grecia s-a impus cu 4-0 in partida cu cei de la OFI Creta, intr-un meci din etapa cu numarul 18.

Fara Alin Tosca, Salonic a castigat cu golurile marcate de brazilianul Leo Matos, minutul 24, Chuba Akpom, 35, Leo Jaba, in minutul 65, si din nou prin Chuba Akpom, in minutul 80.

Chiar daca a inceput sezonul cu o penalizare de 2 puncte, PAOK e lidera autoritara in campionatul elen, cu 47 de puncte, fara infrangere, cu noua mai multe decat Olympiakos Pireu, care va juca duminica seara pe terenul formatiei de pe pozitia a patra, Asteras Tripoli.

In etapa viitoare, PAOK Salonic va primi vizita modestei PAS Giannina.

PAOK Salonic a pierdut dramatic titlul in sezonul trecut, iar in acest sezon a evoluat in preliminariile Champions League, mergand apoi in grupele Europa League, de unde a fost eliminata.

Ciolacu susține reforma bugetară și regionalizarea teritorială: ”Să nu mai existe decalaje ca între Timişoara şi Bacău”
Premierul Marcel Ciolacu a declarat joi, 25 aprilie, la Timişoara, că regionalizarea teritorială şi reforma bugetară trebuie făcute, după o analiză şi un studiu exact în fiecare judeţ....
Clotilde Armand ironizează PSD-ul după ce i-a cerut demisia: "Mai stau, să vă scot din minţi că nu mai puteţi fura"
Trimisă în judecată pentru folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane, Clotilde Armand, primarărița Sectorului 1 a declarat răspicat că nu va demisiona, aşa cum i-au cerut...
#Razvan Lucescu victorie PAOK Salonic, #Razvan Lucescu castiga meci PAOK, #Razvan Lucescu cronica meci Grecia , #stiri Razvan Lucescu