Reactia lui Razvan Lucescu dupa o noua victorie mare in Grecia

Luni, 04 Martie 2019, ora 10:56
6576 citiri

Razvan Lucescu a obtinut o noua victorie mare in Grecia, acolo unde tot mai aproape de un titlu istoric pe banca celor de la PAOK.

Tehnicianul roman ramane insa cu picioarele pe pamant si nici rezultatul excelent din derbiul cu Panathinaikos, ultimul meci "tare" al sezonului pentru formatia sa, nu il face sa discuta deschis despre castigarea campionatului.

"Fiecare meci e important si fiecare victorie ne aduce trei puncte. In aceasta perioada, fiecare victorie e extrem de importanta. Mai avem sapte meciuri de jucat. Am obtinut o victorie importanta prin stabilitate, echilibru si un joc solid. Am jucat foarte bine. Nu a fost usor, dar am reusit si asta este cel mai important.

Nu ne gandim ca suntem deja campioni. Avem incredere, determinare, stim cum sa abordam meciurile importante. Dar daca faci o greseala lucrurile se schimba de la o clipa la alta. Trebuie sa ramanem concentrati si umili. Si fiecare meci dne va duce mai aproape de titlu", a spus Lucescu.

Lucescu si echipa sa au castigat intr-o deplasare grea, scor 2-0 la Panathinaikos, din etapa a 23-a din prima liga elena, din care au mai ramas doar 7 etape de jucat.

Mauricio in minutul 2 si Leo Jaba in minutul 46 au marcat cele doua goluri. Acelasi Jaba a fost eliminat de pe teren in minutul 71.

PAOK e prima in Grecia cu 61 de puncte la activ, la 10 distanta de urmaritoarea Olympiakos, care are insa un meci in minus de disputat.

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
Cătălin Cîrstoiu: „Expunerea asta mi-a făcut foarte mult rău. Nu mi se pare normal ca la grădiniţă copilul să fie fotografiat. M-am considerat hărţuit” VIDEO
Cătălin Cîrstoiu, candidatul PSD-PNL la Primăria Capitalei a afirmat că expunerea din ultima perioadă i-a făcut foarte mult rău în viaţa personală, subliniind că nu i se pare normal ca...
#Razvan Lucescu PAOK rezultate, #Razvan Lucescu titlu PAOK, #PAOK Panathinaikos rezultat , #stiri Razvan Lucescu