Reactia lui Razvan Lucescu dupa ce a ratat medalia de bronz la CM al cluburilor

Duminica, 22 Decembrie 2019, ora 09:31
5182 citiri

Antrenorul roman Razvan Lucescu a pierdut sambata finala mica a Campionatului Mondial al cluburilor, pe care a disputat-o cu echipa sa Al Hilal din Arabia Saudita contra mexicanilor de la Monterrey.

Dupa 90 de minute, scorul a fost egal, 2-2, asa ca s-a trecut direct la executarea loviturilor de departajare, acolo unde Monterrey s-a impus cu 3-2.

Razvan Lucescu, invins in finala mica de la Campionatul Mondial al Cluburilor

"Am jucat bine, dar adversarul a fost unul puternic. A fost un meci cu multa risipa de efort, iar in cele din urma cei de la Monterrey au fost mai proaspeti, s-a vazut atunci cand s-au facut schimbarile de jucatori", a explicat dupa meci, la conferinta de presa, Lucescu.

Al Hilal, castigatoarea Ligii Campionilor Asiei, termina asadar pe locul 4 aceasta editie de CM al cluburilor, urmand sa incaseze un premiu de 2 milioane de dolari din partea FIFA.

Partida care a decis bronzul a fost condusa de brigada din Romania condusa de Ovidiu Hategan.

Portarul Cardenas de la mexicani a fost jucatorul care a executat ultima lovitura, cea decisiva, de la punctul cu var.

Finala mare a fost castigata de Liverpool, scor 1-0 dupa prelungiri cu Flamengo:

Liverpool a castigat greu finala Campionatului Mondial al Cluburilor

D.A.

Declarațiile preotului Nicolae Tănase sunt ”o invitație la viol”. Ministra Justiției intervine
Ministra Justiţiei, Alina Gorghiu a spus, referitor la afirmaţiile preotului Nicolae Tănase de la Valea Plopului potrivit cărora fetele care sunt agresate sexual ar trebui să intre la...
Plângeri la DNA și ANI împotriva lui Cristian Popescu Piedone. USR îl acuză că și-a angajat ”rudele și pilele” la primărie
USR va depune plângeri la Agenţia Naţională de Integritate şi Direcţia Naţională Anticorupţie împotriva lui Cristian Popescu Piedone şi a caracatiţei cu rude şi pile pe care a...
#reactie Razvan Lucescu ratare bronz CM, #Razvan Lucescu prime declaratii finala mica , #stiri Razvan Lucescu