Reactia lui Razvan Lucescu dupa ce a ratat medalia de bronz la CM al cluburilor

Duminica, 22 Decembrie 2019, ora 09:314895 citiri

Antrenorul roman Razvan Lucescu a pierdut sambata finala mica a Campionatului Mondial al cluburilor, pe care a disputat-o cu echipa sa Al Hilal din Arabia Saudita contra mexicanilor de la Monterrey.

Dupa 90 de minute, scorul a fost egal, 2-2, asa ca s-a trecut direct la executarea loviturilor de departajare, acolo unde Monterrey s-a impus cu 3-2.

Razvan Lucescu, invins in finala mica de la Campionatul Mondial al Cluburilor

"Am jucat bine, dar adversarul a fost unul puternic. A fost un meci cu multa risipa de efort, iar in cele din urma cei de la Monterrey au fost mai proaspeti, s-a vazut atunci cand s-au facut schimbarile de jucatori", a explicat dupa meci, la conferinta de presa, Lucescu.

Al Hilal, castigatoarea Ligii Campionilor Asiei, termina asadar pe locul 4 aceasta editie de CM al cluburilor, urmand sa incaseze un premiu de 2 milioane de dolari din partea FIFA.

Partida care a decis bronzul a fost condusa de brigada din Romania condusa de Ovidiu Hategan.

Portarul Cardenas de la mexicani a fost jucatorul care a executat ultima lovitura, cea decisiva, de la punctul cu var.

Finala mare a fost castigata de Liverpool, scor 1-0 dupa prelungiri cu Flamengo: