Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Razvan Lucescu, pe cai mari in Grecia

Joi, 28 Februarie 2019, ora 08:09
5321 citiri

Razvan Lucescu are un sezon excelent la PAOK Salonic, aflata pe primul loc in clasamentul primei ligi de fotbal din Grecia si calificata in semifinalele Cupei Greciei.

PAOK s-a impus cu 4-2 dupa prelungiri in mansa secunda a sfertului de finala cu Panionios, dupa ce in tur a fost invinsa cu 2-1.

In timpul regulamentar, scorul a fost 2-1, astfel ca s-a intrat in prelungiri, PAOK obtinand calificarea dramatic in semifinale, cu doua goluri marcate in ultimele 5 minute.

Biseswar (min.32), Swiderski (min.82), Akpom (min.114) si Vieirinha (min.119 - penalti) au marcat golurile lui PAOK. Pentru oaspeti au inscris DUrmishaj (min.34) si Camara (min.94).

AEK Atena, Asteras Tripolis s-au calificat si ele in semifinalele Cupei Greciei, in timp ce ultima semifinalista va fi decisa dintre Olympiakos Piraeus si Lamia, 3-3 in tur.

In clasamentul primei ligi de fotbal din Grecia, PAOK are un avans de 7 puncte in fata urmatoarei clasate, Olympiacos Piraeus, cu 8 etape ramase pana la final.

Răzvan Lucescu, în centrul scandalului după ce a pierdut derby-ul. "În țara lui nu făcea așa ceva"
Echipa greacă PAOK Salonic, antrenată de tehnicianul român Răzvan Lucescu, a pierdut duminică seara, în deplasare, scor 1-2, meciul din etapa a 6-a a play-off-ului, cu Olympiacos Pireu....
Răzvan Lucescu, meci infernal în Grecia. Ce a făcut echipa lui pe terenul lui Olympiacos
#Razvan Lucescu PAOK Salonic, #PAOK Salonic Cupa Greciei , #stiri Razvan Lucescu