Cum s-a terminat duelul românesc din Grecia dintre Răzvan Lucescu și Dorin Rotariu

Miercuri, 28 Decembrie 2022, ora 22:50
2467 citiri
Răzvan Lucescu

Derbiul românesc din Grecia s-a încheiat la egalitate, miercuri, când Atromitos şi PAOK Salonic au remizat, scor 1-1, în etapa 15-a din Greek Super League.

PAOK, echipa lui Răzvan Lucescu, a deschis scorul pe stadionul Peristeri. Autorul golului a fost Nelson Oliveira, în minutul 26. Opt minute mai târziu oaspeţii au trecut pe lângă majorarea scorului, la bara lui Rafa Soares. Gazdele au egalat în minutul 72, prin Andreas Kuen.

La Atromitos, mijlocaşul român Dorin Rotariu a fost titular. El a ieşit de pe teren în minutul 85, schimbat cu Giorgos Tzovaras.

PAOK are 29 de puncte şi rămâne pe locul patru, la egalitate de puncte cu Olympiacos Pireu, dar cu golaveraj mai slab. Atromitos rămâne pe poziţia a şaptea, cu 19 puncte.

Răzvan Lucescu, în centrul scandalului după ce a pierdut derby-ul. "În țara lui nu făcea așa ceva"
Echipa greacă PAOK Salonic, antrenată de tehnicianul român Răzvan Lucescu, a pierdut duminică seara, în deplasare, scor 1-2, meciul din etapa a 6-a a play-off-ului, cu Olympiacos Pireu....
Răzvan Lucescu, meci infernal în Grecia. Ce a făcut echipa lui pe terenul lui Olympiacos
#razvan lucescu, #Razvan Lucescu PAOK Salonic, #Razvan Lucescu echipa nationala , #nationala