Eșec dureros pentru Răzvan Lucescu în Grecia. Ce s-a întâmplat după derby-ul orașului

Luni, 08 Ianuarie 2024, ora 00:09
3934 citiri
Răzvan Lucescu e antrenor la PAOK Salonic FOTO facebook

Echipa greacă PAOK Salonic, antrenată de tehnicianul român Răzvan Lucescu, a pierdut duminică, în deplasare, scor 1-2, derby-ul oraşului Salonic disputat împotriva formaţiei Aris, în etapa a 17-a din Grecia.

După o primă repriză fără gol primit, Aris a lovit în startul părţii secunde, când a înscris Magomed Shapi Suleyman, chiar în minutul 46. Kike Siverio a majorat avantajul gazdelor, în minutul 59, iar elevii lui Răzvan Lucescu nu au mai putut decât să se apropie la un gol, după reuşita lui Abdul Baba Rahman, din minutul 79. Aris s-a impus cu 2-1, punând capăt seriei de cinci victorii consecutive obţinute de echipa lui Lucescu junior.

În clasament, PAOK a trecut pe locul al doilea, cu 38 de puncte, fiind întrecută de Panathinaikos, care are 40 de puncte. Aris Salonic se află pe locul al cincilea, cu 27 de puncte.

Răzvan Lucescu a învins liderul și speră în continuare la titlu. Lupta e dramatică
Echipa greacă PAOK Salonic, condusă de tehnicianul român Răzvan Lucescu, a învins duminică seara, pe teren propriu, scor 3-2, gruparea AEK Atena, în etapa a opta a play-off-ului...
Puncte prețioase pierdute de Răzvan Lucescu, cu un jucător în plus. Ce se întâmplă în lupta pentru titlu
Formaţia PAOK Salonic, antrenată de Răzvan Lucescu, a remizat, miercuri, în deplasare, scor 1-1, cu echipa Lamia, într-un meci din play-off-ul campionatului Greciei. Lamia a deschis scorul...