Răzvan Lucescu, eliminare dureroasă din Conference League

Vineri, 29 Iulie 2022, ora 08:29
3000 citiri
Răzvan Lucescu a fost eliminat de PAOK Salonic FOTO facebook

PAOK Salonic, echipă antrenată de Răzvan Lucescu, a părăsit Conference League, îbcă din turul al doilea al competiției.

După ce a pierdut cu 0-2 în tur, la Sofia, contra lui Levski, PAOK n-a reușit să întoarcă rezultatul pe teren propriu și a făcut doar 1-1 cu formația bulgară.

Rezultatul e o mare surpriză în contextul în care valoarea lotului grecilor este de cinci ori mai mare decât cea a bulgarilor.

În schimb, celălalt antrenor român angrenat în competiție, Laurențiu Reghecampf, a reușit să întoarcă soarta calificării pentru Neftchi Baku, în dubla cu Aris Limassol, după 0-2 în tur, câștigând cu 3-0 în retur.

Români eliminați în primul tur de la Țiriac Open
Perechea română Marius Copil/Bogdan Pavel a fost învinsă de cuplul Nuno Borges (Portugalia)/Reese Stalder (SUA), cu 6-3, 7-5, miercuri, în prima rundă a probei de dublu din cadrul turneului...
Sorana Cîrstea a încheiat rapid conturile cu WTA Stuttgart. Singura bucurie a româncei
Tenismena Sorana Cîrstea, locul 29 mondial, are parte de un debut dezastruos al sezonului pe zgură, ea fiind eliminată prematur la turneul WTA 500 de la Stuttgart. Astfel, în primul tur,...