PAOK Salonic castiga in Grecia, dar Razvan Lucescu mai asteapta o runda pentru a sarbatori titlul

Duminica, 07 Aprilie 2019, ora 21:42
8851 citiri

Gruparea PAOK Salonic, antrenata de romanul Razvan Lucescu in Grecia, a castigat meciul de pe teren propriu cu Lamia, dar inca nu a cucerit campionatul, avand in vedere ca rivala Olympiakos Pireu a castigat si ea.

PAOK a trecut cu 3-0 de Lamia, iar in ultimele 3 etape mai are nevoie de un singur succes pentru a triumfa in acest sezon, un campionat pe care fanii in alb si negru il asteapta de 34 de ani.

Henrique in minutul 35, Shakov in minutul 78 si Biseswar in minutul 83 au marcat cele trei goluri ale gazdelor.

De partea cealalta, Olympiakos a trecut clar in deplasare de Panaitolikos, echipa romanului Vlad Morar, scor 5-0, asa ca suspansul in fotbalul din Elada continua.

Lucescu a folosit urmatoarea formula de start duminica: Paschalakis - Matos, Varela, Crespo, Vierinha -Shakov, Sergio Oliveira - P. Henrique, Pelkas, Biseswar - Akpom.

In meciurile directe cu cei de la Pireu, PAOK a invins in ambele partide, scor 3-1 si 1-0.

Vezi si:

Razvan Lucescu poate aduce duminica primul titlu pentru PAOK dupa o asteptare de 34 de ani

Ciolacu susține reforma bugetară și regionalizarea teritorială: ”Să nu mai existe decalaje ca între Timişoara şi Bacău”
Premierul Marcel Ciolacu a declarat joi, 25 aprilie, la Timişoara, că regionalizarea teritorială şi reforma bugetară trebuie făcute, după o analiză şi un studiu exact în fiecare judeţ....
Clotilde Armand ironizează PSD-ul după ce i-a cerut demisia: "Mai stau, să vă scot din minţi că nu mai puteţi fura"
Trimisă în judecată pentru folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane, Clotilde Armand, primarărița Sectorului 1 a declarat răspicat că nu va demisiona, aşa cum i-au cerut...
#Razvan Lucescu amanare titlu in Grecia, #PAOK castiga meci Lamia dar inca , #stiri Razvan Lucescu