O noua victorie pentru Al Hilal, echipa antrenata de Razvan Lucescu, in Arabia Saudita

Marti, 11 August 2020, ora 10:23
3055 citiri

Al Hilal, echipa antrenata de Razvan Lucecsu, a invins, luni, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (1-0), formatia Al Fateh, in etapa a XXVI-a a campioantului Arabiei Saudite.

Gomis a deschis scorul pentru gazde, din penalti, in minutul 38, inainte de a marca in propria poarta, in minutul 53.

Oaspetii puteau trece in avantaj, dar Saadane a ratat un penalti, in minutul 84.

Gomis si-a rascumparat greseala de la autogol si a mai marcat o data de la 11 metri, in minutul 87.

In urma acestui rezultat, Al Hilal se mentine pe primul loc, cu 57 de puncte, noua peste Al Nasr, de pe locul 2.

Al Fateh ocupa locul 14, retrogradabil, cu 22 de puncte.

Din actuala editie a campionatului Arabiei Saudite mai sunt de disputat sase etape.

Traian Băsescu, ironii despre liderii PSD și PNL după retragerea finului său, Cătălin Cîrstoiu: ”Sunt și slabi de minte, nu numai slabi politicieni”
Fostul preşedinte Traian Băsescu, naşul medicului Cătălin Cîrstoiu, este de părere că alegerea acestuia pentru a candida la Primăria generală a Capitalei cu susţinerea PSD şi PNL...
Firea îl trimite pe Piedone înapoi la sectorul 5: "Nu vreau să îl jignesc"
Cursa pentru fotoliul de primar al Capitalei se încinge. Gabriela Firea îl trimite pe Cristian Popescu Piedone înapoi la sectorul 5. Ea a a declarat vineri, 26 aprilie, că "ar fi o normalitate"...