Antrenorul echipei nationale, Razvan Lucescu, a explicat problemele pe care le traverseaza granzii din Bucuresti.

"Sunt mai multe probleme la echipele din Bucuresti. Pe de o parte, toate scandalurile care au aparut de la nivelul conducerii. Schimbarile dese de antrenori si lipsa de rabdare au dus la decaderea echipelor din Bucuresti.

Echipele din provincie au creat o alta stare de spirit si o alta rivalitate. Aceste echipe din Bucuresti au stiut sa gestioneze aparitia unor echipe care sa le puna probleme", a spus Lucescu pentru Digi Sport.

Totusi, Lucescu ii vede pe Bogdan Stancu si Gabi Torje salvatorii Stelei si a lui Dinamo.

"Stancu si Torje trebuie sa se pregateasca, sa dea totul pe teren. Nu stiu daca ar fi fost mai bine sa plece. Stiu un singur lucur: ca amandoi trebuie sa traga propriile echipe catre performanta", a conchis Lucescu.

C.M.

FC Botoșani - Dinamo, o nebunie de meci: autogol, gol anulat, penalty ratat, accidentare gravă. Lovitura de grație, în prelungiri
Formaţia Dinamo a fost învinsă, marţi, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa FC Botoşani, în etapa a şasea din play-out-ul Superligii. Pentru FC Botoşani au marcat Moura (13 -...
Campioana Dinamo, victorie uriașă într-o atmosferă electrizantă. Când se decide calificarea în Final 4
Campioana Dinamo Bucureşti a învins marţi, pe teren propriu, într-o atmosferă electrizantă, formaţia daneză Skjern Handbold, scor 28-27 (14-15), în turul sferturilor de finală ale...