Debut cu dreptul pentru Razvan Lucescu in noul sezon din Arabia Saudita (Video)

Sambata, 24 August 2019, ora 08:35
4214 citiri

Razvan Lucescu, antrenorul roman al celor de la Al-Hilal, formatie din Arabia Saudita, a obtinut un succes categoric la primul sau meci in campionat.

Hilal a trecut cu 4-2 de cei de la Abha Club, Bafetimbi Gomis fiind cel mai bun jucator de pe teren, autorul unei "duble".

Trupa romanului de 50 de ani care a ales in aceasta vara sa plece de la campioana Greciei PAOK Salonic catre tarile arabe venea dupa calificarea in sferturile Ligii Campionilor Asiei, scor 4-3 la general cu Al Ahli.

Dupa 2-1 la pauza, ambele goluri semnate de Gomis, fost atacant la Lyon, Sebastian Giovinco (32 de ani), a marcat pentru 3-1 in minutul 63, cu un gol remarcabil din lovitura libera de la circa 20 de metri:

Khribin a inchis partida la 4-2 in minutul 85, victorie asadar la prima etapa din Arabia Saudita in noul sezon.

Pentru Al Hilal urmeaza duelul din prima mansa a sferturilor Asian Champions League, cu Al-Ittihad. Partida va avea loc pe 27 august, de la ora 20:45.

Ciolacu susține reforma bugetară și regionalizarea teritorială: ”Să nu mai existe decalaje ca între Timişoara şi Bacău”
Premierul Marcel Ciolacu a declarat joi, 25 aprilie, la Timişoara, că regionalizarea teritorială şi reforma bugetară trebuie făcute, după o analiză şi un studiu exact în fiecare judeţ....
Clotilde Armand ironizează PSD-ul după ce i-a cerut demisia: "Mai stau, să vă scot din minţi că nu mai puteţi fura"
Trimisă în judecată pentru folosirea funcţiei pentru favorizarea unor persoane, Clotilde Armand, primarărița Sectorului 1 a declarat răspicat că nu va demisiona, aşa cum i-au cerut...
#debut cu dreptul Razvan Lucescu nou, #Video rezumat victorie Razvan Lucescu prima , #stiri Razvan Lucescu