Conference League, sferturi: PAOK-ul lui Răzvan Lucescu și Mitriță a pierdut prima manșă cu Marseille. Alte rezultate

Vineri, 08 Aprilie 2022, ora 00:46
3305 citiri
Răzvan Lucescu

Formaţia PAOK Salonic, antrenată de Răzvan Lucescu şi cu Alexandru Mitriţă în componenţă, a fost învinsă, joi seară, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa Olympique Marseille, într-un meci din prima manşă a sferturilor de finală ale Conference League.

Mitriţă a intrat pe teren în minutul 75.

Învingătorii au marcat prin Gerson ’13 şi Payet ’45. Pentru PAOK a înscris El Kaddouri ’48.

În minutul 90+4, de la Marseille a fost eliminat Gerson.

Celelalte rezultate din Conference League:

Feyenoord – Slavia Praga 3-3

Au marcat: Sinisterra ’10, Senesi ’74, Kokcu ’86 / Olayinka ’41, Sor ’67, Traore ‘90+5

Valentin Cojocaru a fost rezervă la gazde.

Bodo/Glimt – AS Roma 2-1

Au marcat: Wembangomo ’56, Vetlesen ’89 / Pellegrini ‘43

Leicester City – PSV 0-0

Meciurile retur sunt programate la 14 aprilie.

Puncte prețioase pierdute de Răzvan Lucescu, cu un jucător în plus. Ce se întâmplă în lupta pentru titlu
Formaţia PAOK Salonic, antrenată de Răzvan Lucescu, a remizat, miercuri, în deplasare, scor 1-1, cu echipa Lamia, într-un meci din play-off-ul campionatului Greciei. Lamia a deschis scorul...
Campioana Dinamo, victorie uriașă într-o atmosferă electrizantă. Când se decide calificarea în Final 4
Campioana Dinamo Bucureşti a învins marţi, pe teren propriu, într-o atmosferă electrizantă, formaţia daneză Skjern Handbold, scor 28-27 (14-15), în turul sferturilor de finală ale...