Conference League: Răzvan Lucescu, calificare dramatică în optimi, la penalty-uri. Alex Mitriță, printre marcatorii lui PAOK. Toate rezultatele

Vineri, 25 Februarie 2022, ora 01:09
4242 citiri
Răzvan Lucescu

Formaţia PAOK Salonic, antrenată de Răzvan Lucescu şi la care joacă Alexandru Mitriţă, s-a calificat în optimile de finală ale Conference League, după ce a câştigat la lovituri de departajare manşa secundă cu Midtjylland, din play-off. Alexandru Mitriţă a înscris la loviturile de departajare.

Au marcat: Gomes ‘7, ’24 / Hlozek ‘85

În minutul 66, de la gazde a fost eliminat autorul golurilor, Ricardo Gomes.

La Sparta Praga, Florin Niţă a fost rezervă.

Qarabag – Marseille 0-3, în tur 1-3

Au marcat: Gueye ’12, Guendouzi ’77, De La Fuente ‘90+2

Randers – Leicester City 1-3, în tur 1-4

Au marcat: Odey ’84 / Barnes ‘2, Maddison ’70, ‘74

PAOK Salonic – FC Midtjylland 5-3 la lovituri de departajare, 2-1 după prelungiri, în tur 0-1

Au marcat: Zivkovic ’20, Vieirinha ’26 / Hoegh ‘80

La PAOK, Alexandru Mitriţă a intrat pe teren în minutul 71. Mitriţă s-a numărat printre cei care au înscris la loviturile de departajare.

Slavia Praga – Fenerbahce 3-2, în tur 3-2

Au marcat: Schranz ’19, Sor ’27, ’63 / Yandaş ’39, Berisha ‘90

Vitesse – Rapid Viena 2-0, în tur 1-2

Au marcat: Grbic ‘3, Bero ‘19

Tragerea la sorţi a optimilor are loc vineri.

Gestul care a stârnit stupoare în Italia: antrenorul Fiorentinei a sărutat o jurnalistă după gol. Cei doi sunt căsătoriţi, dar nu unul cu celălalt
Tehnicianul echipei Fiorentina, Vincenzo Italiano, a sărutat o jurnalistă, joi seară, după ce formaţia italiană a înscris al doilea gol la meciul cu Viktoria Plzen, din Conference League....
Emiliano Martinez a primit două cartonaşe galbene la meciul Lille – Aston Villa. De ce nu a fost eliminat?
Portarul echipei Aston Villa, Emiliano Martinez, a primit al doilea cartonaş galben la meciul câştigat la lovituri de departajare în faţa formaţiei Lille, în sferturile de finală ale...