Conference League: Răzvan Lucescu și Alex Mitriță s-au calificat în sferturi cu PAOK. Alte rezultate

Vineri, 18 Martie 2022, ora 06:43
2670 citiri
Răzvan Lucescu

PAOK Salonic, echipa antrenată de Răzvan Lucescu, a învins, joi, în deplasare, cu scorul de 2-1 (1-1), formaţia belgiană Gent, în manşa a doua a optimilor de finală ale Conference League. În tur, scorul a fost de 1-0 pentru PAOK.

Vicecampioana Greciei a deschis scorul prin Jose Angel Crespo (20), belgienii au egalat prin Laurent Depoitre (40), dar oaspeţii au câştigat în urma golului semnat de Enea Mihaj (77).

La oaspeţi, Alexandru Mitriţă a intrat pe teren, în minutul 85, în locul lui Schwab.

AZ Almaar - Bodo Glimt, scor 2-2 după prelungiri (în tur 1-2);

Au marcat: Pavlidis '18, '30 / Pellegrino '26, Sampsted '105+1.

FC Basel - Olympique Marseille, scor 1-2 (în tur, 1-2);

Au marcat: Ndoye '63 / Cengiz Under '74, Rongier '90+3.

FC Copenhaga - PSV Eindhoven, scor 0-4 (în tur, 4-4);

Au marcat: Zahavi '10, '79, Gotze '38, Madueke '90+1.

Rennes - Leicester, scor 2-1 (în tur, 0-2);

Au marcat: Bourigeaud '8, Tait '76 / Fofana '51.

AS Roma - Vitesse Arnhem, scor 1-1 (în tur, 1-0);

A marcat: Tammy Abraham '90+1 / Wittek '62.

Feyenoord - Partizan Belgrad, scor 3-1 (în tur, 5-2);

Au marcat: Dessers '45, Nelson '59, Linssen '90 / Gomes '61.

Lask Linz - Slavia Praga, scor 4-3 (în tur, 1-4).

Au marcat: Wiesinger '36, '76, Gruber '88, Schmidt '89 / Olayinka '24, Bah '37, Sor '62.

- Ousou (Slavia) a fost eliminat, în minutul 42. În minutul 85, a fost eliminat şi Plavsici, tot de la oaspeţi.

Echipele PAOK, Bodo Glimt, Marseille, PSV, Leicester City, AS Roma, Feyenoord şi Slavia au acces în sferturi.

Tragerea la sorţi a meciurilor din sferturi şi semifinale va avea loc vineri, de la ora 16.00, la Nyon. Sferturile au loc la 7 şi 14 aprilie, semifinalele, la 28 aprilie şi 5 mai, iar finala, la 25 mai, la Tirana.

Puncte prețioase pierdute de Răzvan Lucescu, cu un jucător în plus. Ce se întâmplă în lupta pentru titlu
Formaţia PAOK Salonic, antrenată de Răzvan Lucescu, a remizat, miercuri, în deplasare, scor 1-1, cu echipa Lamia, într-un meci din play-off-ul campionatului Greciei. Lamia a deschis scorul...
Traian Băsescu, despre actuala clasă politică: ”Comparaţi-l pe Ciolacu, ca şi calibru, cu Năstase, pe nea Nicu, cu Stolojan sau Crin Antonescu”
Fostul preşedinte Traian Băsescu afirmă că liderii celor două mari partide din România, Marcel Ciolacu şi Nicolae Ciucă, nu se pot compara ”ca şi calibru” cu unii dintre predecesorii...
#razvan lucescu, #Alex Mitrita, #PAOK Salonic, #Conference League , #stiri fotbal