Conference League, optimi de finală: ce-a făcut echipa lui Răzvan Lucescu, PAOK Salonic. Alte rezultate

Joi, 10 Martie 2022, ora 22:04
2894 citiri
Răzvan Lucescu

Formaţia PAOK Salonic, antrenată de Răzvan Lucescu şi la care joacă Alexandru Mitriţă, a învins, joi, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa Gent, în prima manşă a optimilor de finală ale Conference League.

Mitriţă a fost rezervă.

Tot joi, Feyenoord s-a impus cu 5-2 în meciul din deplasare cu Partizan, revenind de la 0-1, şi Slavia a câştigat confruntarea cu LASK Linz, scor 4-1.

Rezultate din Conference League:

PAOK Salonic – Gent 1-0

A marcat: Kurtic ‘58

Partizan Belgrad – Feyenoord 2-5

Au marcat: Natcho ’13, Jovic ’46 / Toomstra ’20, ’77, Dessers ’52, Geertruida ’64, Sinisterra ‘71

Slavia Praga – LASK 4-1

Au marcat: Sor ‘3, ’29, Olayinka ’83, Traore ’85 / Balic ‘67

Vitesse – AS Roma 0-1

A marcat: Oliveira ‘45+1

În minutul 79, Oliveira a fost eliminat.

Meciurile Bodo/Glimt – AZ Alkmaar, Leicester City – Rennes, Marseille – FC Basel şi PSV Eindhoven – FC Copenhaga au loc tot joi.

Partidele retur vor avea loc la 17 martie.

Răzvan Lucescu, anunț decisiv după înfrângerea neașteptată din Europa League
Răzvan Lucescu, antrenor al grecilor de la PAOK Salonic, a anunțat ce va urma pentru el și echipa sa după înfrângerea din Belgia cu FC Brugge. PAOK a pierdut cu 1-0 partida cu FC Brugge...
Echipa lui Răzvan Lucescu a depus plângere la UEFA după eșecul din sferturile Conference League
Clubul lui Răzvan Lucescu, PAOK Salonic, a depus o plângere la UEFA în legătură cu modul în care forţele de ordine belgiene au tratat joi, la Bruges, suporterii clubului elen. PAOK a...