Rapid s-a distrat intr-un amical cu o echipa de Liga III

Duminica, 24 Martie 2013, ora 08:41
1646 citiri

Giulestenii au invins cu 5-3 formatia din Stefanesti, care face parte din esalonul 3 fotbalistic al Romaniei, baietii lui Rada aratand un important apetit ofensiv.

Herea si compania au facut show, reusind sa inscrie de cinci ori. Problema a fost in defensiva, unde "sperantele", introduse in teren dupa pauza, au reusit contraperformanta de a primi trei goluri in sapte minute.

Herea a si marcat de doua ori in primele 20 de minute, celelalte goluri ale rapidistilor fiind marcate de Ciolacu, Martin si Ionita, primii doi fiind marile sperante tinere ale "visiniilor" in atac.

Stefanesti (III) - Rapid 3-5

Au marcat pentru giulesteni: Herea (8, 19), M. Roman (38), Martin (49), Al. Ionita (90).

Rapid: Draghia - I. Voicu, Oros, Abrudan, Mardare - M. Roman, E. Dica, N. Grigore, Al. Ionita II - Herea, Pancu. Antrenor: Marian Rada. Au mai jucat: Al. Coman, Stana, Daescu, M. Stoica, Fl. Calin, A. Matei, Ciolacu, Al. Ionita, Martin.

Cum vrea AUR să facă „Europe Great Again”. „Comisia Europeană urmăreşte să transforme uciderea de copii nenăscuţi într-un drept fundamental european”
Preşedintele AUR, George Simion, a propus, la Conferinţei Internaţionale „Make Europe Great Again” care a avut loc, sâmbătă, 27 aprilie, la Palatul Parlamentului, ca toate partidele...
George Simion intervine în scandalul „moldovenilor din Buzău”. „Premierul nostru a glumit. Nu este moldovean, probabil este Rrom”
Preşedintele AUR, George Simion, a declarat sâmbătă, 27 aprilie, la Palatul Parlamentului, la Conferinţa Internaţionale „Make Europe Great Again”, că zilele trecute, premierul Marcel...
#rapid victorie amical stefanesti, #rapid cronica amical stefanesti, #rapid invinge stefanesti amical , #stiri Rapid