Meci dramatic între Botoșani și Rapid: totul s-a decis cu un gol din foarfecă reușit în prelungiri! VIDEO

Miercuri, 01 Martie 2023, ora 22:31
4147 citiri
Rapid a învins cu 1-0 la Botoșani

FC Botoșani și Rapid au oferit un un meci cu multe ocazii de poartă în etapa a 28-a din Superliga. Giuleștenii au fost egalați în minutul 90, dar au dat gol din foarfecă în minutul 90+4!

Gazdele au ratat foarte multe șanse de gol, însă s-au lovit de blocajul unui portar, Horațiu Moldovan, aflat în formă de zile mari.

Primul gol al partidei a fost reușit însă de Rapid, prin Pănoiu, în minutul 42. Acesta a marcat cu un șut din afara careului, după un corner al giuleștenilor.

Kamara, intrat de puțină vreme la Botoșani, a înscris golul egalizator în minutul 90, dejucând pasul la ofsaid al oaspeților.

Când totul părea că se îndreaptă spre egal, Rapidul a marcat golul de 2-1 prin Dragoș Grigore! Acesta a înscris din foarfecă în ultimele momente ale jocului după o pasă excelentă a lui Papeau.

Cu 52 de puncte, Rapid urcă pe locul 3 în campionat, după Farul și CFR Cluj și înaintea celor de la FCSB, care joacă mâine cu Petrolul Ploiești.

Universitatea Craiova a ieșit și matematic din lupta pentru titlu! FCSB poate sărbători sâmbătă
Echipa CFR Cluj a învins joi seara, în deplasare, scor 1-0, formaţia Universitatea Craiova, în ultimul meci al etapei a şasea din play-off-ul Superligii. La Craiova, într-un meci...
Dan Șucu caută antrenor la Rapid. Mitică Dragomir a făcut un anunț neașteptat, știe cine este acesta
Rapid a înregistrat în eșec în partida cu Farul iar Bogdan Lobonț nu s-a impus ca antrenor pe banca echipei. În aceste condiții, patronul Dan Șucu caută un antrenor. Dumitru Dragomir,...
#Rapid, #fc botosani, #panoiu, #Valeriu Iftime, #Dan Sucu, #Superliga, #CFR Cluj, #farul, #FCSB , #Rapid