Rapid câștigă un meci fantastic împotriva Argeșului și e pe primul loc! Dubla lui Sefer și paradele lui Moldovan au adus victoria giuleștenilor VIDEO

Sambata, 06 August 2022, ora 23:43
4388 citiri
Antonio Sefer

Rapid a câștigat cu 2-1 disputa cu FC Argeș din Giulești, din etapa a patra a Ligii I. Sefer a marcat ambele goluri ale rapidiștilor, care au terminat meciul în 10 oameni.

Rapid a obținut a treia victorie consecutivă în Liga I. După 2-0 cu FCSB și 1-0 cu Universitatea Craiova, giuleștenii au câștigat cu 2-1 și meciul cu FC Argeș.

Piteștenii au ratat o ocazie rarisimă în minutul 23. Portarul Horațiu Moldovan a respins șutul lui Ișfan din lovitură liberă, după care a blocat și șutul lui Bertrand, care rămăsese singur cu mingea în fața porții.

Sefer a deschis scorul pentru Rapid în finalul primei reprize (minutul 45) cu un șut din careu, iar în partea a doua tot Sefer a marcat (minutul 64) cu o execuție frumoasă, din lateral, pe colțul lung.

În minutul 79, Rapid a avut un jucător eliminat, pe Dragoș Grigore, care a văzut roșu direct după un fault din postură de ultim apărător.

În finalul meciului (minutul 90+1), FC Argeș a redus din diferența prin autogolul lui Kait.

Cu acest succes, Rapid a acumulat 9 puncte și, cel puțin până la închierea etapei, e pe primul loc în Liga I.

Daniel Niculae, urmărit penal în dosarul introducerii ilegale de materiale pirotehnice pe stadioane
Procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Bucureşti au extins urmărirea penală faţă de preşedintele FC Rapid, Daniel Niculae şi faţă de liderul galeriei echipei bucureştene,...
Gestul kosovarului Krasniqi la Constanța, dezaprobat clar de către specialiști
Bogdan Lobonț (46 de ani), antrenorul interimar al giuleștenilor, l-a înlocuit în minutul 60 al meciului cu Farul pe Krasnoqi, dar internaționalul kosovar nu l-a privit pe tehnician și chiar...