Replică dură pentru Hagi din partea rapidiștilor: "Farul n-a legat cinci pase"

Sambata, 22 Octombrie 2022, ora 17:28
2529 citiri
Victor Angelescu, acționar Rapid

Echipa Rapid Bucureşti a terminat la egalitate vineri, pe teren propriu, scor 1-1, partida din etapa a 15-a a Superligii, jucată împotriva formaţiei Farul Constanţa.b

"Putea să fie 3-0 la pauză pentru noi", a fost declarația lui Hagi care i-a iritat pe rapidiști.

„Păi, nu știu dacă a avut 3 ocazii ca să dea 3-0. Farul a mai avut o singură ocazie, prin Louis Munteanu. Nu poate spune asta când noi am dat bară în minutul 1 și am avut ocazii în minutele 2 și 14.

Nu cred că Farul a ieșit din propria jumătate în primele 20 de minute. Nu știu dacă ați văzut vreodată Farul să nu poată juca, nu a legat 5 pase. Juca doar pe contraatac.

Noi am jucat mai bine. Rezultatul e nedrept. Eu zic că noi am jucat mai bine și îmi pare rău că nu am câștigat.

Din punctul meu de vedere, rezultatul e mincinos. E clar. Poate sunt subiectiv, dar noi am jucat mult mai bine, având în vedere numărul ocaziilor.

În repriza a doua, puteam da 3-4 goluri, iar cei de la Farul nu știu dacă au trecut de două ori de mijlocul terenului”, a spus Victor Angelescu la ProArena.

EXCLUSIV. Se face loc pentru un nou președinte la Rapid. Va fi Dani Coman?
Acționarul minoritar al Rapidului, Victor Angelescu, a anunțat faptul că Daniel Niculae este noul director sportiv al echipei, dar continuă să păstreze și funcția de președinte. Este un...
Planul fenomenal la care lucrează Dan Șucu. Și-a propus aducerea unui nume uriaș la Rapid
După "falimentul" proiectului Cristiano Bergodi, acționarul majoritar al Rapidului, Dan Șucu, lucrează la un plan nou pentru Rapid. Conform informațiilor furnizate de jurnalistul Sorin...