Reacție virulentă după Rapid- Farul: "A fost cel mai groaznic meci"

Sambata, 16 Martie 2024, ora 08:35
1786 citiri
Paul Iacob FOTO facebook

Paul Iacob, jucătorul echipei Rapid, a acuzat arbitrajul lui George Găman după înfrângere suferită de formaţia sa vineri seara, cu Farul, scor 1-2.

„A fost un meci greu. Am simţit că putem merge peste ei. Tot meciul a fost ciudat, pentru că am avut ocazii foarte, foarte, foarte mari. Ei au avut două contraatacuri în prima repriză, la fel şi în a doua. Noi am şutat 10, 12, nici nu ştiu câte şuturi. O grămadă de ocazii. S-au apărat, bravo lor, au obţinut rezultatul mult dorit.

Nu am vorbit niciodată despre arbitraj, dar azi a fost ceva... ca la niciun meci în cariera mea. A fost cel mai groaznic meci în care am simţit că totul a fost îndreptat într-o singură direcţie, împotriva noastră.

Fiecare fault în zona careului lor nu era fault. Oaidă a luat roşu, dar înainte a fost fault clar la Rrahmani, nici măcar nu se verifică la VAR. Fault în prima repriză la Krasniqi, n-a dat. Oaidă, acelaşi fault, îi dă galben. E clar!

Încă un lucru, nu ştiu dacă e ok să spun, dar o spun, că lumea trebuie să ştie. De multe ori aud ‘Mi s-a spus din camera VAR’. Nu vorbim despre faze de penalty-uri, de roşii. Nu vreau să se înţeleagă că am ceva cu George Găman, nu vreau să dau în el, nu e nicio acuză, dar prea au fost toate împotriva noastră”, a declarat Paul Iacob, după înfrângerea cu Farul, scor 1-2, din prima etapă a play-off-ului Superligii.

Rapid își ia adio de la cupele europene: meci de coșmar pentru giuleșteni împotriva Farului
Echipa Farul Constanţa a învins miercuri, pe teren propriu, scor 3-1, formaţia Rapid Bucureşti, în etapa a şasea din play-off-ul Superligii. Farul a deschis scorul în minutul 3, prin...
Daniel Niculae, urmărit penal în dosarul introducerii ilegale de materiale pirotehnice pe stadioane
Procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Bucureşti au extins urmărirea penală faţă de preşedintele FC Rapid, Daniel Niculae şi faţă de liderul galeriei echipei bucureştene,...