Rafael Nadal, meci de poveste la Wimbledon. Setul decisiv a fost dramatic

Miercuri, 06 Iulie 2022, ora 22:22
4965 citiri
Rafael Nadal

Spaniolul Rafael Nadal şi australianul Nick Kyrgios s-au calificat, miercuri, în semifinalele turneului de la Wimbledon, completând astfel careul de aşi.

Nadal, cap de serie numărul 2, a trecut în sferturile de finală de americanul Taylor Fritz, favorit 11, scor 3-6, 7-5, 3-6, 7-5, 7-6 (4), în patru ore şi 20 de minute, după un meci de poveste, încheiat în tie-break-ul setului decisiv.

Kyrgios s-a impus în faţa chilianului Cristian Garin, scor 6-4, 6-3, 7-6 (5), în două ore şi 13 minute.

Sârbul Novak Djokovic, favorit principal, şi britanicul Cameron Norrie, au obţinut marţi calificarea în semifinale.

Ce-a făcut Irina Begu în primul meci după 7 luni de pauză
Irina Begu, locul 126 WTA şi favorită 4, s-a calificat, marţi, în optimile de finală ale turneului Megasaray Hotels Open din Antalya, de categorie WTA 125 şi dotat cu premii de 115.000 de...
Cum arată echipa probabilă a României pentru meciul contra Columbiei. Surprizele lui Edi Iordănescu
Meciul amical România - Columbia are loc, marţi, de la ora 21.30, pe arena echipei Atletico Madrid. Față de meciul cu Irlanda de Nord, terminat la egalitate, 1-1, Edi Iordănescu a decis să...