Programul de marți la Roland-Garros. La ce oră se joacă super-meciul Nadal-Djokovic și unde poate fi văzut

Marti, 31 Mai 2022, ora 08:54
4693 citiri
Rafael Nadal și Novak Djokovic

Liderul ATP, sârbul Novak Djokovic, şi spaniolul Rafael Nadal, numărul 5 mondial, vor fi adversari marți în sferturile de finală ale turneului de la Roland-Garros, în care s-au calificat duminică.

Organizatorii au programat meciul Nadal - Djokovic în sesiunea de seară, nu înainte de ora 21.45 (ora României), duelul mult așteptat putând fi vizionat pe Eurosport.

Djokovic l-a învins în optimi pe argentinianul Diego Schwartzman, locul 16 ATP, scor 6-1, 6-3, 6-3, în două ore şi 15 minute. Nadal a trecut de canadianul Felix Auger-Aliassime, locul 9 ATP, scor 3-6, 6-3, 6-2, 3-6, 6-3, în patru ore şi 21 de minute.

Partida de pe ”Chatrier” e precedată, începând cu ora 13.00, de primele sferturi de finală feminine, Martina Trevisan - Leylah Fernandez și Cori Gauff - Sloane Stephens, dar și de confruntarea Carlos Alcaraz - Alexander Zverez, primul sfert de finală de pe tabloul masculin.

Decizia "bombă" pe care a luat-o Novak Djokovic: l-a scos din echipa lui pe Goran Ivanisevic
După șase ani de colaborare, sârbul Novak Djokovic a decis să renunțe la croatul Goran Ivanisevic. Novak Djokovic a anunțat încetarea colaborării cu Goran Ivanisevic. Sârbul a explicat...
Ce-a făcut Irina Begu în primul meci după 7 luni de pauză
Irina Begu, locul 126 WTA şi favorită 4, s-a calificat, marţi, în optimile de finală ale turneului Megasaray Hotels Open din Antalya, de categorie WTA 125 şi dotat cu premii de 115.000 de...