Nadal a rabufnit dupa infrangerea cu Kyrgios: E lipsit de respect

Joi, 28 Februarie 2019, ora 11:10
14956 citiri

Rafael Nadal l-a tras de urechi pe Nick Kyrgios dupa meciul disputat de cei doi, joi dimineata, in optimile de finala ale turneului de la Acapulco.

Deranjat de comportamentul din timpul jocului al australianului, Nadal spune ca acesta e lipsit de respect pentru public, adversar si chiar fata de el.

"E un jucator cu un talent enorm, care ar fi putut castiga turnee de Grand Slam sau sa se lupte pentru locul 1 in clasamentul ATP. Dar e lipsit de repesct pentru public, oponenti si chiar pentru el", a spus Nadal dupa terminarea jocului.

"Nu cred ca e un baiat rau, dar ii lipseste putin respect pentru public si rival", a continuat acesta.

In tie-break-ul din setul decisiv, Kyrgios s-a plans arbitrului ca Nadal trage de timp la serviciu. De asemenea, pe durata meciului, australianul in varsta de 23 de ani a fost taxat de public pentru ca ar fi intentionat sa abandoneze din cauza unor probleme medicale.

Vezi: Nadal, eliminat dramatic la Acapulco: Adversarul sau s-a dat in spectacol dupa ce-a castigat

Rafael Nadal a fost eliminat, joi dimineata, in optimile de finala ale turneului de la Acapulco dupa un meci de-a dreptul incredibil.

Tenismenul iberic, aflat pe locul 2 in clasamentul ATP, a irosit trei de mingi de meci si a trebuit sa se recunoasca in cele din urma invins de ocupantul locului 72 ATP, Nick Kyrgios.

Australianul s-a impus in trei seturi, scor 3-6, 7-6 (2), 7-6 (8), la capatul unui joc care a durat trei ore si 5 minute.

Cunoscut pentru iesirile necontrolate, Nick Kyrgios s-a bucurat ca un nebun dupa victoria in fata favoritului numarul 1.

In sferturile de finala, Nick Kyrgios il va infrunta pe elvetianul Stan Wawrinka, care a trecut in optimi de Steve Johnson, scor 7-6 (5), 6-4.

500.000 de euro șpagă pentru postul de arhitect șef al Iașiului. Detalii din rechizitoriul primarului Mihai Chirica
Apar informații din dosarul în care primarul Mihai Chirica este acuzat de autorizarea în condiții ilegale ale unor construcții din municipiul Iași. Un funcționar, martor în dosar, a...
Nelu Tătaru, fostul ministru al Sănătății, și-a depus candidatura la șefia unui consiliu județean din Moldova
Filiala Vaslui a PNL și-au adus tot efectivul la Biroul Electoral Județean (BEJ) Vaslui, pentru depunerea oficială a candidaturii lui Nelu Tătaru la conducerea Consiliului Județean Vaslui....