Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Ce au făcut românii Drăgușin și Pușcaș contra lui Jose Mourinho în Cupa Italiei

Vineri, 13 Ianuarie 2023, ora 00:18
4228 citiri
Radu Drăgușin.Foto:Facebook / FRF

Echipa AS Roma a întrecut joi seara, pe teren propriu, scor 1-0, formaţia Genoa, într-un meci contând pentru optimile de finală ale Cupei Italiei.

Paulo Dybala a intrat la pauză şi a înscris golul victoriei romane în minutul 64. AS Roma s-a impus cu scorul de 1-0 şi s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Italiei.

La Genoa, fundaşul Radu Drăguşin a fost integralist, în timp ce atacantul George Puşcaş a intrat în joc în minutul 75, înlocuindu-l pe Coda.

Celelalte meciuri din optimile Cupei Italiei se vor disputa marţi, 17 ianuarie, şi joi, 19 ianuarie.

S-a stabilit finala Cupei Italiei: gol "scandalos" marcat în a doua semifinală
Echipa italiană Atalanta Bergamo a învins miercuri seara, pe teren propriu, scor 4-1, formaţia AC Fiorentina, în semifinalele Cupei Italiei. Atalanta s-a calificat în finala competiţiei....
Calificare dramatică pentru Juventus în finala Cupei Italiei
Juventus Torino s-a calificat în finala Cupei Italiei, după ce a fost învinsă cu 2-1 de Lazio în returul semifinalei de pe Stadio Olimpico, după ce în prima manşă, disputată pe Allianz...