Eșec dureros pentru doi internaționali care joacă în Italia

Luni, 30 Mai 2022, ora 07:27
2146 citiri
Puscas FOTO facebook

Formaţia Pisa, la care joacă George Puşcaş şi Marius Marin, a ratat, duminică, şansa de a promova în Serie A, pierzând finala play-off-ului cu Monza, echipă care îl are patron pe Silvio Berlusconi.

În meciul tur, la 26 mai, scorul a fost 2-1 pentru Monza, iar în retur s-a impus aceeaşi echipă, cu scorul de 4-3 după prelungiri. Pisa a condus cu 2-0.

Marius Marin a jucat până în minutul 85, iar Puşcaş până în minutul 91.

Ambii internaționali români fac parte din lotul convocat de Edi Iordănescu pentru meciurile din Liga Națiunilor.

Giorgia Meloni, premierul Italiei, candidează la alegerile europarlamentare pentru a crește susținerea partidului său de extremă dreapta
Șefa guvernului italian, Giorgia Meloni, şi-a anunţat duminică, 28 aprilie, participarea la alegerile europene din iunie cu scopul de a creşte susţinerea pentru formaţiunea sa, Fratelli...
Juventus - AC Milan, derby pentru locul 2 în Italia. Ocazie rarisimă pe final de meci
Echipa italiană Juventus Torino a încheiat la egalitate sâmbătă, pe teren propriu, scor 0-0, cu gruparea AC Milan, într-un meci din etapa 34-a din Serie A. În prima repriză meciul a fost...